Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozmýšľanie v kontexte u Matovičova zjavne nefunguje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Trnavský Orbán sa rýchlo učí za pochodu. Likvidovať, likvidovať, likvidovať. Akurát ale svojich dvoch menších koaličných partnerov. Presne ako Fico. Požrat malých, aby jemu nezavádzali....
 
Hodnoť

 

1.)
Krehkú vládnu koalíciu tvoria štyri krehké strany, nevieme, že kedy a kam z nich začne odchod poslancov a tak aj cenných hlasov. V mojich očiach aktuálne najväčšou neznámou je iba cca rok stará strana Za ľudí, z ktorej odchádza jej zakladateľ.
Keby som ja bol na Matovičovom mieste, asi by som bol z toho tiež nervózny.

2.)
Sulík má takú povesť, akú má. Dokonca on povalil vládu premiérky Radičovej. Ja si to síce nemyslím, v mojich očiach tá vláda padla vďaka zákulisným špekuláciám Dzurindu. On v tých časoch už bol tak kompromitovaný, že by Fica neporazil, teda na porážku Fica využil novú tvár, Radičovú.
Po čase potom predpokladal to, že ak Radičovú pre tvrdohlavý postoj Sulíka vmanipuluje do hlasovania o dôvere, o ktorom každý tušil, že povedie k pádu vlády, tak pre zábudlivosť voličov nové voľby dopadnú tak, že opäť on, Dzurinda sa vráti do čela vlády.
Nuž bola to osudne chybná kalkulácia, Fico dostal späť moc na zlatom podnose, a modrí zodpovednosť za toto nespravodlivo prišili na krk Sulíka. A Sulík dodnes nespravodlivo nesie na sebe biľag strojcu pádu Radičovej vlády.

Sulík sa ale vždy chová samovražedne. Voľby sa nedajú vyhrať prísľubmi, že okamžite zruším bezplatné vlaky, či siahnem na penzie a ich znehodnotím, a pod, on to ale robil. Ani ja som ho nevolil, videl som v ňom samovraha a bál som sa, že môj hlas prepadne, tak som ho radšej dal Matovičovi. (Vtedy dávno som SaS volil, a ich kritický postoj ku Grékom mi vôbec nevadil.)

K tomu všetkému je tam nahrávka, ako sa Sulík baví s Kočnerom, teraz zas zrada Cigánikovej.
Teda chápem Matoviča, že je zo Sulíka podráždený a nevie, čo od SaS očakávať dlhodobo.

3.)
Matovič je v pozícii niekoho, kto včera získal vodičák, a nemá možnosť v pokojných podmienkach získať v šoférovaní prax. On už dnes musí na plný plyn letieť nie osobným autom, ale rovno so sanitkou, po nočnej a zľadovatenej vozovke, aby zachránil niekoho život.

Od prvého okamihu každý iba prachy od neho žiada, mestá, obce, firmy, podnikatelia, zamestnanci, nezamestnaní, zdravotníci a podobne. Keby mal za sebou už dva roky premiérskej praxe, aj tak by musel riešiť obrovskú dilemu, akým tempom, kedy a komu rozdávať v situácii, keď nevieme, že ako dlho bude pandémia trvať a napokon na ako dlhý čas bude paralyzovať svetovú a domácu ekonomiku. A keď nevieme, že aký bude priebeh následnej krízy.

A do toho mu opäť šteká Sulík, otvor ekonomiku aj za cenu zvýšených úmrtí. Lenže automobilky a ostatnú časť ekonomiky nestopla vláda, ale to, že na západe EU sa zastavili produkcia, aj konzum.
Sulík miesto útokov na Matoviča má u priemyselníkoch lobovať za to, že ak niektorá automobilka, či iná firma, obnoví časť svojej výroby, aby to urobila u nás.
Že nemôžeme nakupovať handry? No a čo? Väčšinou sa vyrábajú beztak v Ázii. A obnov turizmus, ktorý k nám doviezol vírus.

4.)
SME, aj iné médiá, dodnes nerozchodili, že ich favorit, PS/Spolu sa do parlamentu nedostal. Preto denne lynčujú Matoviča, asi aby vyvolali predčasné voľby v nádeji, že vyhrá PS.
Tak nech nie je podráždený.

5.)
Máme dobré výsledky v boji s pandémiou. Možno sme si vydreli to, že sme naozaj najlepší. Tak teda kedy a ako sa bezpečne a rozumne otvoriť okoliu, ktoré je viac zamorené, ako my a odkiaľ práve cestovanie donieslo k nám ten vírus?
A ak Matovič to rýchlo otvorí, a nákaza sa nejako drasticky vráti, koho budeme viniť? Sulíka, seba samých? Nie, každý bude pýtať Matovičovú hlavu.

Takže je to zložité, Matovič je pod obrovským tlakom, a asi to občas ventiluje, možno nie vždy vhodne, inak by skončil u cvokára. Tak sa aspoň trocha vžime do jeho situácie....
 

V príspevku ma zaujali dve veci

že diskutér volil Matoviča a to, ako priateľ FB sanitkou zachraňuje životy. Alles Quatsch.
 

Matovič nech sa

ventiluje tak, že trhá mokrý papier a nie na koaličnom, dodávam jedinom rozumnom, partnerovi. Lebo Sulík nikdy ani neštekol o automobilkách, ktoré sa vypli sami.
Len upozorňuje ako múdry hospodár, že pri zachovaní rovnakých bezpečnostných opatrení, rovnaké a nie vyššie sú riziká pri malých prevádzkach, ako pri doteraz otvorených reťazcoch.
Ide zhruba o 200 tisíc ľudí, s rodinami navyše. Ide o ich existenciu.
Ak sa to neurobí, z čoho bude ten nevyventilovaný Matovič brať a nekradnúť?
Prikáže Hegerovi zriadiť tlačiareň na euráče?
 
Hodnoť

 

Neviem, ale v krajinách, kde nechali prevádzky otvorené, tie počty nakazených stúpali. Analýza ktorá porovnávala stratégie rozličných miest počas Španielskej chrípky ukázala, že mestá, ktoré zaviedli rýchle a účinné opatrenia nakoniec z toho vyšli ekonomicky lepšie ako tie, ktoré kvôli ekonomike nič neobmedzovali. Vo Švédsku sa to myslím ukáže tiež. Síce sú tam reštaurácie obmedzené, ale majú 705 pokles tržieb, lebo sa tam hostia necítia bezpečne. A to môže trvať.
http://www.osel.cz/11143-ekono...
 
Hodnoť

 

Fakt č.3 o tom mám veľmi silné pochybnosti lebo týto takzvaní odborníci predpovedali že v júli bude nakazených 20percent Slovenskeho obyvateľstva. Mali sme mať tisíc ľudí na plúcnych ventiláciach mali sme najviac dvoch teraz nemáme nikoho a kedže je dobré počasie v ktorom vírusy prežívajú len krátko tak do konca júli keby sa úplne všetko pootváralo tak pochybujem že by boli viac ako 10ti pacienti na plúcnych ventilátoroch.
Fakt číslo 4 tiež nesúhlasím že otvorene ekonomiky by zvýšilo dramatickým spôsobom počty chorých na covid19 lebo tu máme máj a nie studený, upršaný, hmlistý november. V teplom, slnečnom, suchom počasí vírusy prežívajú výrazne kratšie navyše ľudia majú aj lepšiu imunitu. Myslím si že až je našim cielom mať čo najmenej mrtvych tak od teraz do jesene treba otvoriť úplne všetko okrem hraníc a odložiť rúška. Aj keď na Slovensku bude pravdepodobne viac pozitívnych tak to ešte neznamená že budeme mať aj viac vážne chorých. Ludia by si tým koronavírusom teraz prešli oveľa ľahšie bez opatrení ako v jeseni a v zime z tvrdími opatreniami lebo aj ľudí chorých na chrípku je cez leto výrazne menej ako cez zimu.
 


Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Hriech B. Kollára je len na jeden Otčenáš!! 147
 2. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 31
 3. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora 19
 4. Ondrej Putra: Samovraždy zamestnancov v kríze 13
 5. Věra Tepličková: Premiér Matovič nevie ani po troch mesiacoch praxe vládnuť, 12
 6. Mišo Šesták: Keď na korupciu stačila pálenka 9
 7. Martin Pekár: Kontroverzný človek je členom výboru pre prípravu novely stavebného zákona 7
 8. Martin Zachar: NHL - Najlepší vek; Najlepší hráč; Najväčší smoliar atď. 7
 9. Gabriel Čajko: Pomohol by polícii Old Shatterhand? 7
 10. Dominika Dongova: Čo priťahuje ženy? Jeden muž mi dnes povedal.. 6

Rebríčky článkov


 1. Filip Pančík: Špagety
 2. Olívia Lacenová: Zlato ukazuje svoju silu. Prekoná do konca roka hranicu 2 000 USD za uncu?
 3. Michael Laitman: Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody
 4. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora
 5. Štefan Vidlár: 1. liga
 6. Andrea Bérešová: Kosenie horskej lúky na Miláne Grúni
 7. Richard Gajarský: OČR a karanténa.
 8. Miriam Studeničová: O záhadnej identite neznámeho z evanjelií
 9. Denis Jacko: Malinový stret
 10. Lukáš Baloga: Čínsky akciový trh dynamikou rastu jasne prekonal USA aj Európu


Už ste čítali?